vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Alkomat

Jeśli szukasz prężnie działającego i doskonale zaopatrzonego sklepu internetowego, który zaoferuje Ci wysokiej jakości, niezawodny alkomat, koniecznie zapoznaj się z atrakcyjną ofertą firmy Kalibrujemy.pl. Wskazane przedsiębiorstwo oprócz usługi sprzedaży wspomnianego sprzętu, oferuje także jego serwisowanie i kalibrowanie. Jeśli chcesz mieć pewność co do pomiaru alkoholu w wydychanym przez Ciebie powietrzu, zakup alkomatu z pewnością okaże się dobrym pomysłem. Będziesz mógł zawsze bezpiecznie prowadzić samochód bez zagrożenia spowodowania poważnego wypadku, czy utraty prawa jazdy. Zaufa cenionej firmie.


Kalibrujemy.pl - Sklep Serwis i Kalibracja Alkomatów
Fabryczna 16H lok. 111
53-609 Wrocław
tel. (71) 712 83 05