vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Angry Birds piórnik

Kupowanie w internecie piórnik dla naszych dzieci może być bardzo wygodne, a przy tym naprawdę tanie. Tutaj możemy znaleźć bowiem w jednym miejscu najpiękniejsze piórniki szkolne, jakie tylko dostępne są na rynku. Dzieciom lubiącym bajkę Angry Birds piórnik z postaciami z filmu na pewno się spodoba, ale w sklepie znaleźć można mnóstwo innych propozycji naprawdę pięknych piórników. Każdy artykuł jest zrobionych z dobrych materiałów, przez co na pewno nie zniszczy się szybko, a cena jego zakupu pozytywnie zaskoczy każdego.


Tornistry.com.pl Paweł Duszyński
Palacza 75/2
60-273 Poznań
tel. 504 262 562