vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Bezsennosc.pl - Problemy ze spaniem

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) bezsenność jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi się borykamy. Jeżeli problemy ze spaniem dotyczą również Ciebie, pamiętaj, że im szybciej zwrócisz na nie uwagę i postarasz się im zaradzić, tym łatwiej się ich pozbędziesz. Chcąc poprawić jakość swojego snu, zgłoś się do grupy specjalistów INZPiRO, którzy pomogą Ci poznać przyczynę trudności w zasypianiu, wyeliminować ją oraz zapobiec występowaniu kłopotów ze snem w przyszłości. Możesz mieć pewność, że zasięgnięcie porady eksperta i rozpoczęcie leczenia korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Psycholog i psychiatria

  • Instytut Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości (INZPiRO) - poradnia. Posiadają specjalistów psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów.

INZPiRO
Sienna 72
00-833  Warszawa
tel. 601944242