vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Biuro tłumaczeń technicznych

Poszukując dobrego biura tłumaczy, które zajmie się przekładem naszej dokumentacji technicznej, powinniśmy zwrócić uwagę na doświadczenie oraz wiedzę ludzi tam pracujących. Wybierając dobre biuro tłumaczeń technicznych będziemy mieli bowiem pewność, że zlecenie zostanie wykonane bardzo rzetelnie. W przypadku tej firmy zawsze możemy liczyć na profesjonalne podejście i krótkie terminy realizacji. Firma oferuje przekłady w różnych językach, w tym także przysięgłe, dzięki zatrudnianiu doskonałych specjalistów, którzy bardzo dobrze znają się na swojej pracy.


Langea Ewelina Zawaryńska
ul. Wałowa 3/2
57-220  Ziębice
tel. +48 12 345 67 8