vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Columbia - kurtki damskie

Przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się z doborem odpowiedniej odzieży. Latem są to cienkie, przewiewne koszulki, natomiast zimą warto zadbać o swój komfort i zapewnić sobie maksymalną ochronę przed mrozem. Kurtki damskie dostępne w sklepie Columbia Sportswear to dla wielu kobiet produkty opatrzone niezwykłą trwałością oraz wysokiej jakości materiałami. Oryginalne i funkcjonalne rozwiązania to atut sklepu internetowego, który zrzesza na polskim rynku coraz więcej klientów, a asortyment sklepu to dowód na to, że potrzeby i oczekiwania klientów są dla Columbia Sportswear na pierwszym miejscu.


Sklep-columbia.pl
ul. Powstańców Wielkopolskich 12 b
61-895 Poznań
tel. 61 853 75 32