vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Cytaty na koszulkach

Idealnym sposobem na wyróżnienie się z tłumu, jest zakup oryginalnej, nietuzinkowej odzieży z niebanalnym nadrukiem. Cytaty na koszulkach oferowanych przez znany i ceniony sklep internetowy Coolturomaniak.pl cieszą się stale rosnącą popularnością wśród konsumentów młodego pokolenia. Wskazany serwis oferuje odzież z napisami będącymi na przykład kultowymi cytatami z książek i filmów, jak również popularnymi powiedzeniami, czy tekstami znanych osób. Wszystkie artykuły znajdujące się w bogatym asortymencie sklepu wykonane są solidnych, wytrzymałych materiałów najwyższej jakości. Zaufaj cenionej firmie.


Sklep COOLTUROMANIAK
Św. Katarzyny 10
87-100 Toruń
tel. 690-828-505