vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Czyszczenie dachów Kraków

Dachy w naszym klimacie potrzebują regularnego sprawdzania ich stanu oraz sporadycznego czyszczenia. Jeśli zadbamy o dachówki lub blachy to całość pokrycia będzie służyła przez długie lata bez konieczności wymiany elementów. Czyszczenie dachów w Krakowie to jedna z oferowanych usług wykonywana przez wadowicką firmę Nopa Bud. Do prac remontowanych wykorzystywane są specjalne urządzenia oraz środki chemiczne, które nie zniszczą powłoki dachu i nie zmatowią jej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to odwiedź stronę online firmy.


NopaBud
os. M. Wadowity 6/8
34-100  Wadowice
tel. +48 503 034 280