vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Deska kompozytowa Poznań

Pod nazwą Grupy Ecco działa ceniony poznański wykonawca tarasów czy balkonów, posługujący się unikatową deską kompozytową, ładnie prezentującą się, wytrzymałą i niewymagającą konserwacji jak zwykłe drewno. Materiał kompozytowy składa się głównie z włókien bambusowych oraz polimerów HDPE, tak więc można go w pełni poddać recyklingowi. Używając desek Ecco klient może być spokojny o wpływ na środowisko naturalne, jak i na przyszłość własnego portfela, ponieważ firma udziela na swoje realizacje pięcioletniej gwarancji.


Grupa Ecco
Augustyna Szamarzewskiego 58/30
60-569  Poznań
tel. 537 178 700