vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Dieta catering

Dieta pudełkowa oferowana przez Cooking jest zbalansowana, zróżnicowana oraz zawsze pełna smaku. Dobranie odpowiednich składników, wypośrodkowanie ich ilości oraz doprawienie w zdrowy sposób— to cała sztuka na której jest oparta dobra dieta. Catering dojeżdża na obszarze Poznania. Coraz częściej zlecenia są zamawiane nie tylko przez ludzi ciężko pracujących i wracających do domu późno. Kobiety w ciąży chwalą sobie tego typu dietę zważywszy na ogromną ilość składników odżywczych. Więcej mieści się na stronie WWW firmy.


cooKING Catering
Błękitna 1
60-101 Poznań
tel. 512 614 512