vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Dispel - Łazienka dla niepełnosprawnych

Firma DISPEL oferuje swoim klientom wysokiej jakości wyposażenie łazienkowe dla osób niepełnosprawnych. Nieważne czy jesteś indywidualnym klientem i pragniesz przystosować swoją łazienkę dla osób o ograniczonym poruszaniu się, czy właścicielem korporacji który powinien dbać o komfort niepełnosprawnych fizycznie. DISPEL gwarantuje wysoką jakość wykonania każdego elementu wyposażenia łazienki oraz odporność siedzisk prysznicowych na korozje. Łazienka dla niepełnosprawnych wykonana z DISPEL będzie najlepszym wyborem.


Dispel
ul. Smardzewska 18
60-161 Poznań
tel. (61) 22 33 230