vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Dofinansowanie z ZUS na BHP

To na barkach pracodawcy spoczywa zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa w firmie, a każdy wypadek na terenie zakładu pracy, który będzie efektem zaniedbań w kwestii BHP będzie w odpowiedzialności właśnie przedsiębiorcy. Wykorzystując jednak dofinansowania oferowane przez ZUS można zadbać o większe bezpieczeństwo w firmie. Wystarczy wejść na stronę http://www.diwos.pl/oferta/poprawa-warunkow-bhp/ i skontaktować się z firmą, która może pomóc nam w pozyskaniu tych środków, a do tego zorganizować profesjonalne szkolenia BHP dla pracodawcy i pracowników.


DIWOS Dorota Stomska
Spółdzielcza 51
11-001  Dywity
tel. 508-112-425