vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

dogniataki

Wśród nieprzebranego bogactwa, jakie cechuje dostępną ilość systemów narzędziowych znajdują się również dogniataki. Za pomocą jednego przejścia mamy możliwość wytaczania oraz dogniatania wewnętrznej części cylindrów. Narzędzie zapewnia niski koszt procesu. Narzędzia zostały zaprojektowane w celu obróbki wewnętrznych powierzchni rur w krótkim czasie. Zintegrowane głowice dogniatarskie zostały zaprojektowane do dogniatania po wytaczaniu precyzyjnych rur: bezszwowych, spawanych oraz ciągnionych na zimno.


Centrum Techniki MACRO Sp. z o.o.
Klonowa 24
62-002 Suchy Las
tel. +48 61 656 35 5