vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Doświadczeni eksperci od cen transferowych

Tematyka cen transferowych należy do najbardziej zaawansowanych i wymagających najbardziej specjalistycznej wiedzy aspektów działalności grupy SWGK, która trudni się także innymi obszarami szeroko rozumianego doradztwa biznesowego – zajmując się podatkami, rachunkowością czy księgowością. Firma przeprowadziła setki audytów i ponad 10 tysięcy dokumentacji podatkowych dla firm polskich i międzynarodowych, w ten sposób uzyskując niezrównane doświadczenie, które przekłada się na ilość i jakość funkcji zawartych w programie Transfer Price Manager. Za pomocą tego oprogramowania można łatwo identyfikować transakcje dotyczące podmiotów powiązanych i przygotowywać dokumentacje podatkowe ze wszystkimi wymaganymi obecnie przez prawo informacjami. Ponadto program ułatwia dzielenie obowiązków w firmie, co również usprawnia pracę.Grupa SWGK
Wojskowa 4
60-792 Poznań
tel. 61 866 67 88