vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Dywan ISTAMBUŁ

Warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego i zapoznać się z produktami w asortymencie. Dywaniki, dywany, chodniki oraz wykładziny— to prezentowane przedmioty przez dywaneo.pl. Firma działa na rynku od 15 lat sukcesywnie zdobywając coraz więcej klientów. Dywany są importowane zza granicy oraz dystrybuowane od polskich producentów. Wszelkiego rodzaju dywany i chodniki są bardzo dobrze wykończone co zapewnia ich trwałość na lata. Dywany posiadają 12 miesięcy gwarancji. Kolekcja ISTAMBUŁ cechuje się motywem 3D— dywany dają efekt trójwymiarowości dzięki kilku aspektom.


Dywaneo.pl
Orawska 5
33-300 Nowy Sącz
tel. 733 000 752