vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Fizjoterapeuta Inowrocław

Kwalifikacje personelu oraz doświadczenie zbierane przez wiele lat gwarantują satysfakcję każdemu pacjentowi, który zdecyduje się na serię zabiegów i rehabilitację w Centrum Rehabilitacji Fizjomedica. W ramach świadczonych usług w spektrum działań fizjoterapeutycznych wyróżnić można fizjoterapię zachowawczą, pourazową, pooperacyjną, neurologiczną, gimnastykę korekcyjną czy kompleksowe przygotowanie do zabiegów operacyjnych. Fizjoterapia w Inowrocławiu dzięki gabinetowi Fizjomedica to obszar medycyny działający na bardzo wysokim poziomie.


FizjoMedica