vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Frezarki CNC od firmy Seron

Urządzenia tego typu posiada w sprzedaży polski producent, firma Seron. Frezarki CNC, które oferuje swoim klientom Seron, to urządzenia, których wrzeciona osiągają szybkość obrotów mniej więcej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy (na minutę!). Projektowanie podobnych frezarek CNC oraz ich wykonanie odbywa się na terenie Polski. W poszukiwaniu nowych rozwiązań związanych z produkcją tego typu urządzeń zajmuje się specjalnie w tym celu powołane do życia centrum rozwojowo-badawcze firmy Seron, w którym pracuje wyspecjalizowana kadra profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, która gotowa jest fachowo pomóc klientowi.



SERON Kołodziejczyk Sp.j.
Centralnego Okręgu Przemysłowego 18
37-450  Stalowa Wola
tel. 15 814 24 02