vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Gabinet dentystyczny Wrocław

Szukasz stomatologa, który odmieni Twoje podejście do leczenia zębów? Dotychczasowe wizyty nie kończyły się dla Ciebie zbyt dobrze? Wybierz się do kliniki Dental Med. Jeśli potrzebujesz wizyty u dentysty, ale jeszcze nigdy nie udało Ci się trafić na odpowiedniego, to najwyższy czas, żebyś zgłosił się do Dental Med. Jest to klinika, której zaufało już ponad 10 tysięcy pacjentów z Wrocławia i okolic. Została świetnie przygotowana pod względem personelu, sprzętu i stosowanych materiałów. Usługi jakie wykonuje to między innymi: ortodoncja, protetyka, implantologia czy regeneracja kostna. Na początku stomatolog przeprowadza ocenę stanu jamy ustnej i zgryzu, a następnie przedstawia drogę leczenia, które pozbawione jest bólu i zapewnia pacjentowi komfort.

Stomatologia

  • Dentysta oraz stomatolog we Wrocławiu

DentalMed
Kamieńskiego 142
51-124 Wrocław
tel. +48 604 609 012