vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Gabinet kosmetyczny Poznań

Szukasz miejsca, w którym mogłabyś zadbać odpowiednio o swoje paznokcie? Umów się na manicure hybrydowy w Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS w Poznaniu. Jeśli potrzebny Ci jest sprawdzony gabinet kosmetyczny w Poznaniu, wybierz się do Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS. Zadbają tam o Twoje paznokcie profesjonaliści, którzy sprawią, że będą one wyglądać pięknie, a efekt utrzyma się naprawdę długo. Dla pań, które mają krótkie i łamliwe paznokcie LENIS proponuje nałożenie żelu, który pozwoli nadać im odpowiednią długość. Zastosowanie manicure'u hybrydowego pozwoli na utrzymanie lakieru w nienaruszonym stanie przez dwa tygodnie. Warto także zapytać o GelColor od OPI, który posiada dodatkowo wiele innych zalet.


Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS
Wierzbowa 6
61-853 Poznań
tel. +48 516 427 522