vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Gabinet psychologiczny - Poznań

Jeśli szukasz rzetelnej poradni terapeutycznej, która pomoże Ci w rozwiązaniu problemów związanych z psychiką, zapoznaj się z ofertą Pracowni Terapii Uważna – jest to znany i ceniony gabinet psychologiczny z Poznania. Gabinet terapeutyczny to miejsce, w którym ważne jest profesjonalne i uważne podejście do problemów pacjenta, przy wykorzystaniu aktualnych metod diagnozy i terapii. Odbywa się w nim psychoterapia, konsultacje psychiatryczne i psychologiczne, badania oraz diagnozy. Atmosfera omawianego gabinetu psychologicznego z pewnością sprzyja skupieniu na myślach, przeżyciach i rozmowie.


Uważna Pracownia Terapii
Kasztelańska 7
60-316 Poznań