vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

http://www.sciskpol.pl/podstawowe,sciski-stolarskie.html - ściski stolarskie producent

Każdy profesjonalny stolarz, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, powinien korzystać z nowoczesnych, a przede wszystkim solidnych narzędzi. Takie właśnie można zamawiać wprost od polskiego producenta, który jako lider na rynku przygotowuje naprawdę narzędzia. Wybierając tutaj ściski stolarskie producent nie tylko gwarantuje produkty najwyższej klasy, ale dodatkowo także zapewnia swoje wsparcie techniczne, które ułatwi dokonanie trafnego wyboru. Oferta narzędzi jest bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Producent narzędzi ręcznych oraz maszyn

  • Ściski tokarskie
  • Prasy hydrauliczne i giętarki
  • Imadła maszynowe
  • Nożyce dźwigniowe
  • Imadła ślusarskie

Firma Wielobranżowa "ŚCISKPOL"
Miłostowska 26
64-420 Kwilcz
tel. 612915063