vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Kalendarz firmowy

Kalendarz firmowy to dziś po prostu obowiązkowy element marketingowy w każdej większej firmie. Każdy pracownik korporacji z dumą nosi swój kalendarz, ozdobiony logotypem swojego pracodawcy. Jest to bardzo pomysłowa i podobno dosyć skuteczna forma promocji marki. Każdy klient, na przykład agenta ubezpieczeniowego, zwróci uwagę na wygląd jego kalendarza. Firma Edica z Poznania, zajmująca się produkcją firmowych kalendarzy, od prawie trzydziestu lat oferuje swoim klientom bogaty wybór najwyższej jakości opraw, papieru oraz rodzajów tłoczeń.


Edica Sp. z o.o.
Forteczna 3
61-362 Poznań
tel. 61 653 03 01