vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Koła zębate ABcnc

ABcnc to firma ciesząca się dużym zainteresowaniem klientów, której specjalnością jest najwyższa jakość techniki liniowej. Oferowane koła zębate, prowadnice liniowe oraz akcesoria CNC zaprojektowano według najwyższych standardów do zastosowania w ruchu liniowym. Dynamicznie rozwijająca się branża przemysłowa wymaga stałych udoskonaleń, co marka ABcnc jest w stanie Państwu zapewnić. Jeśli chcesz dokładnie zaznajomić się z asortymentem, to wystarczy że odwiedzisz oficjalną stronę internetową abcnc.pl. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy.


ABcnc
ul. Wschodnia 6a
59-940 Węgliniec
tel. 600 78 69 28