vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Kratka do drzwi łazienkowych

Podczas wyposażania domu nie można zapominać o niektórych podstawowych sprawach, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Jedną ze spraw, którą zawsze trzeba mieć w pamięci, jest kratka do drzwi łazienkowych, która jest obowiązkowym wyposażeniem. To dzięki niej możliwa jest cyrkulacja powietrza, aby nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych sytuacji, których można uniknąć, jeśli tylko pamięta się o sprawach związanych z bezpieczeństwem domu. Znajdź nowoczesną kratkę w sklepie internetowym i od razu ją zamontuj.RACZAK Władysław Raczak
Łany, ul. Owocowa 13
55-002 Kamieniec Wrocławski
tel. 71 725 61 30