vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Lawety Poznań

Pomoc drogowa, holowanie, laweta to wszystko znajdą Państwo w ofercie firmy Pomoc Drogowa Laweta, która świadczy kompleksowe usługi kierowcom, których pojazdy uległy kolizji, stłuczce czy innej awarii. Profesjonalne podejście i zaangażowanie pracowników firmy owocuje wciąż powiększającym się gronem zadowolonych klientów. Nic dziwnego, skoro ekipa firmy jest ciągle pod telefonem i w pełnej gotowości, by nieść pomoc zdesperowanym kierowcom w kryzysowych sytuacjach. Dodatkowym atutem firmy są przyjazne dla portfela ceny usług.


Laweta - Pomoc Drogowa
Sobieskiego 26
62-030 Luboń k. Poznania
tel. 607 715 715