vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Leczenie bólu

Ból to jedna z gorszych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka, która niestety poważnie ogranicza naszą przyjemność płynącą z życia. Szczególnie uciążliwe są bóle związane z naszymi kośćmi, stawami czy też mięśniami, które dotykają ludzi w dosłownie każdym wieku. Na szczęście jednak w tej firmie można zaopatrzyć się w bardzo nowoczesne urządzenie, które poprzez delikatne impulsy dociera do źródła bólu i bez leków powoduje wspaniałą ulgę. Urządzenie jest nie tylko skuteczne, ale także dyskretne i do tego dostępne w niezwykle przystępnej cenie.


Meridian
Ostrzykówek 12
09-440 Staroźreby
tel. 728 44 71 74