vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

meblepotocki.pl/pl/c/Meble-tapicerowane/30

Profesjonalne przedsiębiorstwo meblepotocki.pl, od lat działające w dziedzinie produkcji i sprzedaży najwyższej jakości umeblowania, prezentuje zainteresowanym klientom swoją szeroką ofertę produktów, w tym meble tapicerowane dostępne między innymi w Poznaniu. Proponowane pufy, kanapy, sofy, narożniki i fotele charakteryzują się nowoczesnymi, a jednocześnie funkcjonalnymi formami oraz najwyższą jakością zastosowanych obić w różnorodnych wariantach kolorystycznych, co daje gwarancje komfortu użytkowania oraz trwałości i niezawodności.


Meble Potocki
Sokolnicka 58
62-021 Paczkowo
tel. 61 81 57 329