vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Metki

Firma Sankra to jedyny tak profesjonalny na rynku producent metek odzieżowych. Firma od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu wszywek, etykiet, znaków firmowych oraz właściwym oznakowaniu wyrobów, zgodnym z polskimi i międzynarodowymi normami. Metki odzieżowe oferowane przez firmę Sankra to gwarancja doskonałej jakości produktów oraz ich wysoka jakość, która wynika z użycia najlepszych surowców i nowinek technologicznych. Z innowacyjnych dodatków krawieckich korzysta wielu znanych krajowych i zagranicznych producentów takich jak: Ahlers, Próchnik, Rawa Mode czy Fashion Shaz.


SANKRA
ul. Ogrodowa 72/74
91-071 Łódź
tel. +48 42 6323558