vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Mezoterapia Katowice

Chcesz pozbyć się raz na zawsze uciążliwego cellulitu? Zapoznaj się z ofertą Kliniki Markowicz, która wykonuje szereg zabiegów mezoterapii z wykorzystaniem kosmetyków Dermika. Mezoterapia w Katowicach w Klinice Markowicz to seria zabiegów polegająca na wtłaczaniu w skórę substancji czynnych przy pomocy tzw. potencjałów elektrycznych. Zabieg ten powoduje redukcję cellulitu, pozbycie się uporczywych rozstępów oraz regenerację i nawilżenie skóry. Jest to w pleni bezpieczny i bezbolesny zabieg, a dzięki umiejętnościom i doświadczeniu specjalistów czas spędzony an wykonywaniu zabiegu będzie czystą przyjemnością i chwilą odprężenia. Skorzystaj z wysokiej jakości zabiegów przeprowadzanych przez Klinikę Markowicz.


Klinika Markowicz
Wolności 124a
41-800 Zabrze
tel. +48 531 200 210