vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Najlepsza firma budowlana w Poznaniu

Postanowiłeś, że nadszedł czas by zrealizować swoje marzenia. Chcesz wybudować dom dla siebie i swojej rodziny i w ciągu roku przeprowadzić się do niego z ciasnego mieszkania w bloku? To wspaniale! Zastanawiasz się, jaka godna zaufania firma, zajmuje się budową domów w Poznaniu? Na szczęście nie musisz już dłużej nad tym rozmyślać! Znalazłeś się w odpowiednim miejscu! Poznaj firmę, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i imponującym portfolio ze zrealizowanych projektów. Odwiedź stronę internetową i dowiedź się więcej!


EBCS
Kubackiego 29A
62-002 Suchy Las
tel. 798 – 478 –