vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Neurolog – Kraków

NZOZ REVITA to sprawdzony neurolog. Kraków może cieszyć się jego kompleksowymi usługami, w których skład wchodzi wywiad, badanie fizykalne aparaturowe, konsultacja dokumentacji leczenia oraz szybka diagnostyka, gdy podejrzewany jest gwałtowny rozwój choroby. Jeśli więc odczuwasz problemy z orientacją lub pamięcią, cierpisz na objawy nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (np. wzmożoną męczliwość albo zaburzenia słuchu), nie czekaj, ale umów się na wizytę. NZOZ REVITA zapewnia opiekę medyczną na każdym etapie badania oraz leczenia.


Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REVITA
Jana Pawła II 7 gabinet 37
34-130  Kalwaria Zebrzydowska
tel. 601 555 914