vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Niezawodne hamulce elektromagnetyczne

Na początku swojego istnienia Zakład Wielobranżowy „MIX” działał w branży maszynowej

i budowlanej. Kilka lat temu postanowił skupić swoją uwagę na sektorze maszynowym, widząc na tym polu większe szanse na rozwój przedsiębiorstwa. Obecnie może się pochwalić sporym doświadczeniem i stabilną, ugruntowaną pozycją zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym jako producent oraz dostawca części zamiennych dla maszyn znajdujących zastosowanie przede wszystkim w przemyśle maszynowym. Ze szczegółami oferty przedsiębiorstwa można zapoznać się na stronie http://zwmix.pl/hamulce-elektromagnetyczne.html.


Zakład Wielobranżowy "MIX"

  • Producent elementów i narzędzi do obrabiarek, tokarek, frezarek i wielu innych.

Zakład Wielobranżowy "MIX"
Gola 33a
63-640 Bralin
tel. +48(62)7829606