vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Nowotwór ucha

Charakterystyczne objawy choroby nowotworowej głowy i szyi są uzależnione od miejsca występowania guza nowotworowego— jama ustna: owrzodzenie, naciek; warga: stwardnienie, owrzodzenie; język: owrzodzenie, naciek; policzek: owrzodzenie; krtań: chrypka, ból, duszność i wiele innych. W przypadku występowania takich problemów zdrowotnych warto jest skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą, którzy ustalą czy jest to rak danego narządu, czy objaw innej choroby. Zapraszamy na stronę zwrotnikraka.pl po więcej informacji.


Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
Piękna 68
00-672 Warszawa