vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Ogromny asortyment przeróżnych leków, preparatów i medykamentów

Apteki Gemini to wyjątkowe miejsca, w których znajdziecie niezwykle zróżnicowaną ofertę leków i innych produktów. Wśród zwykłych preparatów i medykamentów odszukacie między innymi sprzęt medyczny dla osób z nadciśnieniem czy chorujących na astmę. Sportowcy mogą być zainteresowanie bogatą propozycję odżywek i suplementów. Kobiety w ciąży, dzieci, mężczyźni dbający o swój wygląd – wszyscy znajdą produkty, które pomogą w normalnym funkcjonowaniu. Pamiętajcie! Przed zakupem skonsultujcie się z farmaceutą pracujących w aptece. Skorzystajcie z propozycji aptek Gemini.


Apteka Gemini
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel. 58 600-80-88