vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Okan PCV, plastikowe i z aluminium

Od 20 lat firma ProducentOkien.eu oferuje swoim klientom najlepszej jakości okna. Ponad 2 tysiące zadowolonych klientów, 600 okien miesięcznie i 50 tysięcy wyprodukowanych okien— to dorobek podszczecińskiej marki. Firma dystrybuuje profile renomowanych marek, takich jak: Veka, Aluprof, Reynaers, Wink Hause, Glaspol i Gretsch-Unitas. Oferta jest oczywiście stale poszerzana o nowe elementy wraz z rozwojem technologicznym i nowinkami w branży. Warto jest regularnie śledzić stronę internetową producentokien.pl i być na bieżąco z nowościami.