vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Opatrunek parafinowy

Doświadczony sklep internetowy ABA MEDICA oferuje sprzedaż takich produktów, jak opatrunek parafinowy, który umożliwia odprowadzenia wysieku z rany do kompresu chłonnego znajdującego się na wierzchu. Doświadczona w branży sprzedaży kosmetyków i artykułów medycznych firma ABA MEDICA, oferuje sprzedaż takich produktów, jak na przykład praktyczny opatrunek parafinowy. Wskazany artykuł stosuje się w sytuacji poparzenia, np. gorącą parą, uszkodzenia popromiennego skóry, otarcia skóry, np. zdarte kolana. Produkt przykład się również w miejscach pobrania skóry do przeszczepu, czy wystąpienia ran szarpanych, skaleczeń, ran szytych. W przeciwieństwie do tradycyjnych bandaży i kompresów gazowych, omawiany opatrunek parafinowy nie przywiera do ran, dzięki czemu zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku.


ABA MEDICA S.A.
Promienista 25
60-288 Poznań
tel. 723-180-151