vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Organizator turnusów rehabilitacyjnych

Klinika RCV jako organizator turnusów rehabilitacyjnych prowadzi szereg usług z zakresu rehabilitacji oraz wypoczynku. Podstawowym celem każdego z turnusów jest doprowadzenie pacjentów do pełnej sprawności ruchowej dzięki procesowi rehabilitacji oraz maksymalnemu relaksowi. Satysfakcja i zdrowie klientów to cel lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów, którzy z zaangażowaniem oraz profesjonalną pomocą otaczają opieką każdego pacjenta. Atutem Kliniki RCV są atrakcyjne ceny w ramach pakietów 7- lub 14-dniowych.


Klinika RCV
Łapińska 1
83-331 Przyjaźń
tel. 58 355 07 77