vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Plastyka dolnych powiek

Ludzkie ciało jest swoistą wizytówką w dzisiejszych czasach i zdecydowana większość osób bardzo poważne podchodzi do kwestii związanych z dbaniem o własny wygląd. Niestety nie wszystkie wady da się zatuszować różnymi kosmetykami i w takich sytuacjach zawsze z pomocą przychodzą nam operacje plastyczne. Mogą być one bardzo bezpieczne tylko pod warunkiem, że są wykonywane przez dobrych specjalistów. Chociażby plastyka dolnych powiek jest wykonywana bardzo profesjonalnie w tej klinice, gdzie oprócz dobrych fachowców spotkamy się także z wyjątkowo przystępnymi cenami.


Meritum Centrum Medyczne
Kopernika 28
72-400 Kamień Pomorski
tel. +48 91 38 23