vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Podnośniki dla niepełnosprawnych

Firma Maza Med od wielu lat wyposaża domy, mieszkania, ośrodki rehabilitacyjne i szpitale w specjalistyczne podnośniki dla niepełnosprawnych, zapewniające spore udogodnienia w codziennym funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością. W ofercie firmy znajdują się podnośniki transportowe, kąpielowe, wannowe, zarówno ścienne, jak i sufitowe. Podnośniki posiadają wszystkie niezbędne atesty i stanowią gwarancję bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Ich pomoc może być niezastąpiona w transporcie i codziennej pielęgnacji osób niepełnosprawnych.


Mazamed
Rojna 94
91-134  Łódź
tel. +48 793 724 243