vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Pokoje w Chorwacji tanio

Wakacje w Chorwacji nie muszą się skończyć na zwiedzaniu znanych już atrakcji państwa. Wybierz niekonwencjonalne rozwiązanie i wynajmij pokój lub cały dom.
Wypoczynek nad Adriatykiem może być niezapomnianym wspomnieniem. Nie decyduj się na mieszkanie w hotelach. Wybór prywatnego domu lub pojedynczego zakwaterowania będzie znacznie bogatszy w nowe doświadczenia zdobyte podczas wakacyjnych przygód. Pokoje w Chorwacji są w różnym standardzie, dlatego przed zdecydowaniem się na którąś ofertę warto jest dokładnie zapoznać się z wyposażeniem oraz ewentualnymi zdjęciami pomieszczenia. To znacznie ułatwi odpowiedni wybór. Wszelkie oferty wynajmu najlepiej jest szukać na stronach internetowych.


Noa Apartamenty

 
tel. +48 889 807 20