vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Pranie dywanów

Na dywanach w naszych domach często bawią się małe dzieci i na pewno zależy nam na tym, aby dywan był sterylnie czysty, a więc pozbawiony jakichkolwiek bakterii. Oczywiście dobry wygląd dywanu ma wpływ na ogólny wystrój naszego mieszkania. Żeby pranie dywanów faktycznie było skuteczne warto wykorzystać nowoczesne myjki parowe, którymi to dysponuje ta firma prowadząca mobilną myjnię. Zlecając tutaj mycie takich rzeczy możemy mieć pewność, że będzie to wykonane profesjonalnie, a sama powierzchnia pozostanie w pełni sterylna.


BOGUCKI ECO WASH

 Poznań
tel. 697121102