vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Producent domów energooszczędnych

Od lat próbuje się udoskonalać technologię budowy domów, które mają przynosić duże oszczędności związane z prądem, gazem czy ogrzewaniem. Polski producent domów energooszczędnych— RISTEL SP. Z O.O. od momentu powstania stara się sprostać najwyższym standardom w budowaniu domów ekologicznymi sposobami. W projektach wrocławskiej marki dba się o naturalność materiałów używanych w konstruowaniu elementów domu oraz stosowanie technologii Bee House. Poznaj całość ofertową i wybierz plan domu swoich marzeń.


Ristel Sp. z o.o.
ul. Krucza 132/1
53-406 Wrocław
tel. 667 744 129