vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Projektowanie kuchni Poznań

Jeśli interesuje cię projektowanie kuchni w Poznaniu, możesz zwrócić się do biura Macińska Architekci ze świadomością, że jest to jedna ze specjalnością prowadzącej architekt. Zachęca ona do kontaktu i rozmowy o pożądanych efektach oraz możliwościach prezentujących się w określonym wnętrzu i przy danym budżecie. Architektka jest znana wśród klientów jako osoba cierpliwie wysłuchująca klientów, tak by projekt udanie dopasował się do ich stylu życia i często w zaskakujący sposób realizował potrzeby estetyczne oraz funkcjonalne.


Macińska Architekci
Iłowska 22A
61-311 Poznań
tel. +48613072870