vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Projektowanie wnętrz Poznań

Projektowanie wnętrz daje profesjonalistom z poznańskiej pracowni architektonicznej „3W” mnóstwo satysfakcji. Zobaczyć uśmiech na twarzach ludzi przekraczających próg urządzonego mieszkania, bezcenne. Aranżacja przestrzeni to coś więcej niż wybranie tapety czy dopasowanie koloru zasłon do barwy ścian. Projektowanie wnętrz oznacza nadawanie realnego kształtu ludzkim marzeniom, powoływanie ich do życia. Być może owa teza brzmi dość górnolotnie, ale jest w stu procentach prawdziwa. Masz już dość snucia przypuszczeń w stylu „co by było gdybym miał piękne, przytulne i funkcjonalne mieszkanie”? Nie pozostaje Ci nic innego jak przejść od słów do czynów i zatrudnić profesjonalnych architektów.


3 Wymiary
Słowackiego 44/46
60-825 Poznań
tel. 61 84 33 23