vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Prywatne domy starców

Z różnych przyczyn nie możesz albo nie chcesz spędzić reszty życia w domu rodzinnym? Zastanawiasz się nad domem spokojnej starości? Prywatne domy starców to dzisiaj świetnie wyposażone miejsca dla osób dojrzałych chcących w spokoju i przyjaznej atmosferze spędzić czas. Jeśli nie wiesz gdzie najbliżej w Twoim województwie jest taki ośrodek wystarczy wejść na stronę z wyszukiwarką i wybrać odpowiednie kategorie. Witryna online gwarantuje aktualne informacje teleadresowe oraz rzetelne informacje podawane w opisach ośrodków.


B&B Knowledge Broker
Juliusza Słowackiego 15
05-532 Baniocha (Tomice)
tel. 48 505 358 360