vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Przewóz z Niemiec do Polski w najlepszej cenie

Zależy ci na niedrogim i bezpiecznym podróżowaniu na trasie Polska – Niemcy lub Polska – Belgia? W takim razie koniecznie poznaj ofertę firmy Domibus. Na pewno słyszałeś o niej już wiele pochlebnych opinii – są w pełni zasłużone. Firma dysponuje najlepszymi busami, które są regularnie serwisowane, dzięki czemu zyskujesz pewność, że bezpiecznie dotrzesz na miejsce. Zawodowi kierowcy zadbają o komfort twojej podróży. Nie zastanawiaj się – skorzystaj z usług firmy i atrakcyjnych cen, które proponuje!


DOMIBUS Ciechanowski Maciej
Polna 27/5
77-400 Złotów
tel. 696 373 159