vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Rolety rzymskie Łomianki

Jeżeli urządzasz nowe mieszkania, remontujesz wnętrze, warto w zaplanowanej aranżacji uwzględnić określone przesłony okienne. Szeroki wybór jakościowych produktów oferuje VERT-ROLL. Asortyment firmy VERT-ROLL obejmuje przeróżne przesłony okienne. Ważne miejsce w ofercie zajmują rolety. Dostępne są wyroby zewnętrzne i wewnętrzne, w tym rolety dzień-noc, materiałowe w kasetach oraz wolnowiszące. W ofercie uwzględniono również bambusowe, drewniane oraz aluminiowe żaluzje. Ponadto klienci mogą wyposażyć swoje mieszkania w moskitiery, dzięki którym nie ma obaw, że do wnętrza dostanie się jakikolwiek owad. Istnieje możliwość nabycia stylowych markiz oraz dostępne są rozmaite verticale.


Vert-Roll
Długa 129
 Kazuń Polski
tel. 517-520-262