vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Rolety zewnętrzne w Lublinie

Czy wiesz, że rolety wcale nie muszą być umieszczane we wnętrzu Twojego domu? Zawsze możesz zdecydować się na rolety zewnętrzne, a jeśli miejscem Twojego zamieszkania jest Lublin, to kupisz w nim rolety, o których od zawsze marzyłeś. Nie dość, że ceny będą odpowiednio niskie, to jeszcze będziesz miał pewność, że rolety zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na różne warunki atmosferyczne i będą w stanie wytrzymać nawet najgorszą pogodę bez żadnego uszczerbku dla ich jakości i kondycji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat i sezonów.


Okna Lublin
Al. Spółdzielczości Pracy 36
20-147 Lublin
tel. +48 510 791 335