vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

soczewki miesięczne

Jeżeli jesteś już zmęczony noszeniem okularów i szukasz alternatywy, dzięki której będziesz mógł prawidłowo widzieć bez oprawek – wypróbuj szkła kontaktowe. Początkującym osobom zaleca się modele jednodniowe, aby oko stopniowo przyzwyczaiło się do obecności soczewki w oku. Po kilku użyciach, warto przestawić się na soczewki miesięczne, które są propozycją korzystniejszą pod względem finansowym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkieł kontaktowych dostępnych w internetowym Optyku Rozmus.


Optyk Rozmus Eye Care
Piastowska 3
43-200 Pszczyna
tel. 32 733 2823