vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Spadki - Kancelaria PWL

Niemal codziennie toczą się w sądach postępowania o spadki. Warszawa to miasto, w którym z racji jego wielkości dochodzi do ich największej ilości. Dlatego też z pomocą przychodzi tu Państwu Kancelaria Radców Prawnych „Przedpełski, Wąsowski, Lorek”. Zajmie się ona wszelkimi formalnościami związanymi z przyjęciem spadku, jego podziałem i zachowkiem. Do jej usług należy także przygotowywanie i wykonanie testamentu, który mogą Państwo zmienić w każdej chwili. Kancelaria posiada długoletnie doświadczenie w sprawach spadkowych.


Przedpełski, Wąsowski, Lorek Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska
Chmielna 2/31
00-020 Warszawa
tel. 601 334 824