vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Stwórz swoją sypialnię w stylu prowansalskim z meblami Sedia.

Sypialnia, jako przestrzeń, w której się odpoczywa, powinna budować atmosferę odcięcia od innych spraw. Dlatego też wśród wielu osób staje się popularna sypialnia w stylu prowansalskim, która pomaga zapomnieć o często szarej codzienności. Prowansalski styl sypialni zapewnia kameralność, dzięki czemu można łatwiej wypocząć, nie troszcząc się o nic. Firmie Sedia bliska jest filozofia stworzenia z sypialni małej oazy, dlatego w jej ofercie znajdują się meble odnoszące się do prowansalskiej stylizacji. Proponowane na stronie https://urzadzaj24.pl/content/8-sypialnia-w-stylu-prowansalskim meble z pewnością pomogą stworzyć z sypialni spokojne miejsce.FPUH SEDIA
Żegocina 5
32-731  Żegocina
tel. 693-461-025